Обережно: шахраї наживаються на біді родин
Шахраї використовують емоційний стан рідних військовополонених, зниклих безвісти осіб, а також незаконне затриманих цивільних, щоб виманити гроші та цінну для них інформацію. У хід іде все — психологічний тиск, маніпуляції, фейкові обіцянки обміну, прикидання волонтерами, журналістами тощо.
Категорично не можна вступати у контакти з представниками країни-агресора чи «посередниками». Ви наражаєте себе та своїх близьких на небезпеку!
Більше з цієї теми ви можете дізнатися в брошурі: https://www.ombudsman.gov.ua/…/yakim-mozhe-buti…
Нагадуємо, що Кіберполіція та Національна поліція спільно з Офіс Омбудсмана України реалізує спільну інформаційну кампанію з цієї теми (https://www.facebook.com/share/15TQ7wkDXk/?mibextid=wwXIfr)
Брошура створена спеціальна тематична брошура — “Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?”. Вона містить алгоритм дій захисту для рідних полонених і зниклих безвісти українців, а також інформацію для журналістів та державних службовців.
У ній ви знайдете інформацію про:
- шахрайство та злочини щодо військових і їхніх родин;
- основні кроки, як не стати жертвами шахраїв;
- фішинг в інтернеті та ворожу пропаганду;
- фактчекінг і перевірку інформації.
Також брошура містить алгоритм дій для рідних, чий близький зник безвісти або тих, хто потрапив у полон.
Шахрайство — це не лише історії з мережі, але те, що може трапитися з кожним! Будьте підготовленими, знайте, як його розпізнати та протидіяти!