Громади Рівненщини озвучили ключові проблеми перед урядовцями
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль провів традиційну зустріч із головами громад та керівниками районів у межах Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
До діалогу особисто доєдналися заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Міністр аграрної політики Віталій Коваль та Міністр освіти Оксен Лісовий.
«Питання від очільників громад лунали різні. Це і чорнобильські пенсії на Півночі, і ремонт доріг, і адміністрування місцевих податків. Конгрес вкотре показав себе як дієвий майданчик для комунікації, що дає можливість очільникам найменших територій достукатися зі своїми проблемами до перших осіб держави», - відзначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Олексій Кулеба висловив вдячність громадам Рівненщини, які долучилися до національної ініціативи "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади". Серед них – Вараська, Городоцька, Клеванська та Гощанська ТГ.
«Ці громади не просто висловили готовність допомагати, а вже відвідали Херсонщину, Сумщину та Запоріжжя, узгодили конкретні напрями співпраці. Це чудовий приклад того, як можна об’єднувати ресурси та спільно підтримувати прифронтові громади. Зі свого боку Міністерство розвитку громад та територій України працює над рішеннями, щоб спростити процедуру надання допомоги громада-громаді», - розповів Олексій Кулеба.
Віцепрем'єр-міністр закликав інші міста та села приєднуватися до ініціативи, адже співпраця між громадами є важливою складовою стійкості та відновлення країни.
Міністр освіти Оксен Лісовий наголосив на конкурентоспроможності української освіти та розповів про реформи, зокрема старшої профільної школи.
У свою чергу Міністр аграрної політики Віталій Коваль наголосив на ролі агросектору у регіональному розвитку: «Продовольча безпека – наше спільне завдання. Рівненщина сьогодні відповідає за продовольчу безпеку на Півдні і Сході України. А кожен гектар української землі годує 18 людей у світі. Тому продовольча безпека має бути на порядку денному кожної громади».